Ponad 275 tys. migrantów przybyło w tym roku do Europy

Świat
Ponad 275 tys. migrantów przybyło w tym roku do Europy
PAP/EPA/FABRIZIO TENERELLI

Dane podała we wtorek Międzynarodowa Organizacja Migracji (IOM). Ponad 263 tys. osób przedostało się na Stary Kontynent przez Morze Śródziemne. W tym samym okresie ubiegłego roku do Europy drogą morską przybyło ponad 354 tys. migrantów.

Z danych IOM wynika, że blisko 161 tys. migrantów przybyło do Grecji, a 100 tys. do Włoch.

 

Spośród migrantów, którzy zdecydowali się na drogę morską, zginęło albo zaginęło 3176 osób. To więcej niż 2754 przypadki zanotowane w pierwszych ośmiu miesiącach ubiegłego roku. Ponad 2700 osób zginęło, pokonując niebezpieczną trasę morską z Północnej Afryki do Włoch.


7 tys. osób tygodniowo


Aktualne statystyki pokazują, że obecnie tygodniowo do Europy przybywa ok. 7 tys. migrantów, zdecydowana większość do Włoch. Na drugim miejscu jest Grecja: 570-650 osób, a na trzecim Bułgaria: 500-600 osób tygodniowo. Napływ migrantów do Grecji, która leżała na głównym szlaku migracji, został w dużym stopniu ograniczony po wejściu w życie w marcu umowy z Turcją o odsyłaniu nielegalnie przybyłych migrantów.


Do Włoch przybywają głównie obywatele Nigerii, Erytrei, Sudanu, Gwinei i Wybrzeża Kości Słoniowej; do Grecji i Bułgarii - obywatele Syrii, Pakistanu i Afganistanu.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie