Niemcy: zatrzymano 24-letniego Syryjczyka. Po informacji o zamachu

Świat
Niemcy: zatrzymano 24-letniego Syryjczyka. Po informacji o zamachu
Flickr/Metropolico.org/CC BY-SA 2.0

Policja zatrzymała w miasteczku Mutterstadt w Nadrenii-Palatynacie w zachodnich Niemczech 24-letniego Syryjczyka, po otrzymaniu informacji, że planuje on atak terrorystyczny - podały we wtorek władze sąsiedniego landu Nadrenia Północna-Westfalia.

Z komunikatu wynika, że chodzi o syryjskiego uchodźcę zatrzymanego w ubiegły piątek. "W ramach przeprowadzonego dotąd śledztwa nie znaleziono dowodów na istnienie konkretnego zagrożenia" - głosi komunikat MSW Nadrenii Północnej-Westfalii cytowany przez Reutersa.

 

AFP cytuje tymczasem rzecznika MSW Nadrenii-Palatynatu według którego były doniesienia o ryzyku zamachu w związku z zaplanowanym na 26-28 sierpnia wznowieniem rozgrywek Bundesligi. - Są informacje, z których wynika, że coś było przewidziane na początek Bundesligi - powiedział rzecznik.

 

Jednocześnie nie był on w stanie sprecyzować, na ile przygotowania ewentualnego zamachu były zaawansowane. AFP dodaje, że zatrzymania w Mutterstadt dokonały siły specjalne.

 

"Bild": wysoki rangą przedstawiciel Państwa Islamskiego

 

Wcześniej dziennik "Bild" podał na stronach internetowych - również powołując się na rzecznika MSW Nadrenii-Palatynatu - że zatrzymano "wysokiej rangi przedstawiciela terrorystycznego ugrupowania Państwo Islamskie", a wcześniej informację na jego temat uzyskano z więzienia w Nadrenii Północnej-Westfalii.

 

Pod koniec lipca w Bawarii na południu Niemiec doszło do dwóch zamachów, do których przyznało się Państwo Islamskie: w pociągu pod Wuerzburgiem młody Afgańczyk zaatakował siekierą i nożem pasażerów, raniąc pięć osób, a w Ansbach uchodźca z Syrii wysadził się w powietrze, raniąc 15 osób.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie