Gowin: to jest dobra prezydentura, na miarę obecnych wyzwań

Polska
Gowin: to jest dobra prezydentura, na miarę obecnych wyzwań
Polsat News

- To dobra prezydentura, na miarę tych wyzwań, które stoją przed Polską i Europą. Żyjemy bowiem w czasach kryzysu z czego często jeszcze nie zdajemy sobie sprawy - stwierdził wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, który był gościem programu "Graffiti" w Polsat News.

- Sondaże pokazują, że prezydent Andrzej Duda jest najbardziej popularnym politykiem w Polsce  - argumentował Jarosław Gowin. 


W sobotę minął rok od złożenia przez Andrzeja Dudę przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym. 6 sierpnia 2015 roku rozpoczął on pięcioletnią kadencję prezydenta RP.


- Prezydent Duda prezentuje inny model prezydentury niż np. Aleksander Kwaśniewski. Inny, czyli bardziej powściągliwy, elegancki, nastawiony na rozwiązywanie merytorycznych problemów, a nie na błyszczenie w mediach - powiedział Jarosław Gowin.


- Frankowiczom, kiedy był kandydatem na prezydenta, to obiecał jednak trochę "gruszki na wierzbie" - zauważyła prowadząca rozmowę Beata Lubecka.


- Polskie państwo ma obowiązek interweniować w sprawie frankowiczów. W kampanii, wtedy kandydat Andrzej Duda, mówił o możliwości przewalutowania kredytów po kursie z dnia ich wzięcia. Ja już wówczas stwierdziłem, że jest to zapowiedź nierealistyczna - przyznał wicepremier.


- Prezydent zachował się w sposób odpowiedzialny, redukując swoje zapowiedzi do tego, co jest dziś możliwe. Andrzej Duda miał z pewnością dobre intencje. Trzeba jednak pamiętać, że od czasu kampanii dużo się zmieniło. Zmieniło się w Europie, gdzie mamy Brexit i zmieniła się sytuacja w sektorze bankowym, mamy kolejną fazę kryzysu, zagrożone są banki włoskie - wyjaśnił Jarosław Gowin.

 

polsatnews.pl

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie