Chcesz się nauczyć tańczyć? Jedź do Krakowa!

Kultura
Chcesz się nauczyć tańczyć? Jedź do Krakowa!
facebook.com/fairplaydancecamp
Chcesz się nauczyć tańczyć? Jedź do Krakowa!

Najlepsi tancerze świata będą prowadzić zajęcia podczas festiwalu Fair Play Dance Camp w Krakowie, który w poniedziałek rozpoczął się w Krakowie. Na 10-dniową imprezę przyjedzie pod Wawel łącznie 1,3 tys. osób z 43 krajów. - To największy w Europie edukacyjny festiwal taneczny - powiedział jego organizator Karol Niecikowski.

- To największy w Europie edukacyjny festiwal taneczny - największy pod względem liczby uczestników, liczby artystów i godzin zajęć - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej organizator Karol Niecikowski.

 

Dwudziestka najlepszych tancerzy

 

Niecikowski podkreślił, że zajęcia poprowadzi ponad 20 najlepszych tancerzy świata, którzy na co dzień współpracują z takimi gwiazdami jak Beyonce, Justin Bieber, Gwen Stefani. Najważniejsze nazwiska festiwalu to Tricia Miranda (USA), Les Twins (Francja), Keone i Mari Madrid (USA), Kaelynn Harris (USA), Salah (Francja).

 

Fair Play Dance Camp potrwa łącznie 10 dni. W jego programie jest głównie nauka technik street dance'u - łącznie 90 godzin warsztatów tanecznych. Zaplanowano także dziewięć wieczornych imprez towarzyszących.

 

Wszystkie gwiazdy na jednej scenie

 

Organizatorzy szczególną uwagę zwrócili na wieczór 13 sierpnia - wówczas w kinie Kijów.Centrum odbędzie się Showcase - wtedy gwiazdy na jednej scenie zaprezentują swoje umiejętności.

 

Uczestnikami festiwalu są przede wszystkim młodzi ludzie, którzy w roku szkolnym i akademickim oglądają występy znanych tancerzy tylko w telewizji. - Niektórzy przyjeżdżają na festiwal z najodleglejszych zakątków świata, np. tylko na dwa dni, by spotkać konkretnych tancerzy - wyjaśnił organizator.

 

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób tańczących amatorsko, jak i profesjonalnie. Krakowanie zainteresowani zajęciami również mogą na nie przyjść. Lekcje i pokazy taneczne odbywać się będą na terenie Akademii Wychowania Fizycznego.

 

Można brać lekcje od najlepszych

 

- To niepowtarzalna okazja dla tych, którzy tu przyjadą, by w jednym czasie i jednym miejscu brać lekcje od tylu takich choreografów. To też motywacja, dawka energii dla uczestników - powiedział organizator.

 

Festiwal organizuje formacja taneczna z Białegostoku Fair Play Crew. Rozpoczynająca się edycja jest już 10. Poprzednie odbywały się również w Krakowi i Warszawie, ale na mniejszą skalę. Organizatorzy ostrożnie zapowiadają, że być może wkrótce festiwal doczeka się swojej chińskiej edycji.

 

Partnerem wydarzenia jest urząd miasta Krakowa. - Dziękujemy za tę inicjatywę. Ona sięświetnie wpisuje w nasze działania promocyjne. Mam też nadzieję, że po zakończeniu festiwalu te 1,3 tys. osób wyjedzie ze świetnym samopoczuciem i również ze znajomością naszego miasta - powiedziała Katarzyna Gądek z Wydziału Promocji i Turystyki krakowskiego magistratu.

 

PAP

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie