Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Nie żyje 5 osób

Polska
Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Nie żyje 5 osób
Polsat News

Do tragicznego wypadku doszło w okolicach Dąbrówki Leśnej w województwie wielkopolskim. W wyniku zderzenia dwóch aut osobowych zginęło pięć osób. Zdołano uratować ośmioletnią dziewczynkę, którą w stanie ciężkim przetransportowano do szpitala.

Do wypadku doszło w niedzielę ok. godz. 3:00 nad ranem na drodze wojewódzkiej nr 178, na odcinku z Obornik do Czarnkowa.

 

- Zderzyły się dwa auta. Jeden marki bmw, a drugi to opel astra. W jednym z aut jechało małżeństwo z dzieckiem, drugim - troje młodych mężczyzn. Po zdarzeniu oba samochody stanęły w płomieniach, zakleszczając pasażerów. Pięć osób zmarło na miejscu. Udało się uratować ośmioletnią dziewczynkę, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Obornikach - poinformował Polsat News młodszy inspektor Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 

Jak dodał, niewykluczone, że dziecko wypadło z biorącego udział w zdarzeniu pojazdu. Pomoc ośmiolatce, przed przybyciem strażaków udzieliły osoby postronne. Strażacy próbowali ratować wyciągniętą z jednego z aut kobietę, ale nie udało się przywrócić jej funkcji życiowych.

 

Na razie nie są znane przyczyny wypadku. Miejsce zdarzenia badał policyjny biegły z dziedziny rekonstrukcji wypadków.

 

Okoliczności zdarzenia bada prokuratura.

 

 

polsatnews.pl

 

 

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie