Rio: wioślarze przegrali z wiatrem. Wyścigi odwołane

Sport
Rio: wioślarze przegrali z wiatrem. Wyścigi odwołane
PAP/EPA/FRANCK ROBICHON

Silny wiatr spowodował odwołanie niedzielnych wyścigów wioślarskich w olimpijskich regatach w Rio de Janeiro. Najpierw zawody zostały opóźnione o godzinę, a następnie o dwie. Na torze miały się zaprezentować trzy polskie osady.

Pierwsze wyścigi miały się odbyć o godz. 8.30 czasu lokalnego, ale zostały przesunięte na 9.30, a później o kolejne 60 minut, czyli na 15.30 w Polsce. Ostatecznie rywalizacja nie doszła do skutku.

 

- Moim zdaniem to nie są warunki do pływania. Trzeba się zastanowić, czy nie przełożyć regat całkiem na popołudnie. Może wtedy będzie lepiej. Obecna aura sprawi, że wyniki będą loteryjne i przypadkowe - ocenił trener kadry Niemiec Ralf Holtmeyer.

 

Po sobotnich startach wioślarze narzekali na wiatr i twierdzili, że niektóre wyścigi nie powinny się odbyć w takich warunkach. Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) odrzuciła te skargi i nie chciała się zgodzić na zmianę terminów, m.in. dlatego, że na poniedziałek i wtorek prognozy pogody są jeszcze gorsze.

 

W niedzielę miały wystartować trzy polskie załogi. Siostry Anna i Maria Wierzbowskie w dwójce bez sternika oraz dwójki wagi lekkiej - Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak oraz Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie