Rio: udany debiut siatkarek plażowych. Brzostek i Kołosińska pokonały Amerykanki

PAP/EPA/ANTONIO LACERDA

Siatkarki plażowe Monika Brzostek i Kinga Kołosińska od zwycięstwa rozpoczęły występ w grupie A turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Polki pokonały Amerykanki Lauren Fendrick i Brooke Sweat 2:1 (14:21, 21:13, 15:7). Brzostek i Kołosińska debiutują w olimpijskiej rywalizacji. Są też pierwszym kobiecym duetem w siatkówce plażowej, który wystąpił w igrzyskach.

Polki dobrze rozpoczęły spotkanie (2:0), ale Amerykanki odrobiły straty i ostatecznie po trwającym 18 minut secie nasze zawodniczki przegrały (14:21)

Druga partia, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od prowadzenia Polek (2:0), które tym razem poprawiły zagrywkę. Po asie serwisowym Moniki Brzostek prowadziły już 11:2! Do końca nie pozwoliły wydrzeć sobie wygranej. Kołosińska skutecznym atakiem wywalczyła piłkę setową (20:13), a w kolejnej akcji ustaliła wynik drugiej partii.

Decydujący set dla Polek

O wszystkim miał więc zadecydować set numer trzy. Na początku Polki powielały błędy z pierwszej partii, miały kłopoty z kończeniem ataków (0:2), ale tym razem biało-czerwone złapały właściwy rytm i seryjnie wygrywały akcje. Po dwóch asach serwisowych z rzędu w wykonaniu Kołosińskiej prowadziły już 12:4. Atak tej zawodniczki obok bloku Fendrich dał piłkę meczową (14:6), a nieudany atak Amerykanek zakończył spotkanie.

W turnieju siatkówki plażowej igrzysk olimpijskich w Rio uczestniczą po 24 duety w turniejach męskim i żeńskim. Obok duetu Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, w turnieju mężczyzn grają Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Teraz Rosjanki

W innym meczu grupy A Brazylijki Talita Antunes i Larissa Franca pewnie uporały się z Rosjankami Jekateriną Birłową i Jewgienią Ukołową 2:0 (21:14, 21:16).

W kolejnym meczu - we wtorek - podopieczne trenera Łukasza Fijałka zmierzą się z Rosjankami.

W nocy z niedzieli na poniedziałek do rywalizacji przystąpią Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik). W sobotę od zwycięstwa udział w turnieju zaczęli Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie).(