Areszt dla trzech mężczyzn w związku z zabójstwem w Kujawsko-Pomorskiem

Polska
Areszt dla trzech mężczyzn w związku z zabójstwem w Kujawsko-Pomorskiem
Polsat News

Trzech mężczyzn, w wieku 20, 21 i 45 lat, podejrzanych ws. zabójstwa dwóch kobiet w Kujawsko-Pomorskiem trafiło w sobotę, na wniosek prokuratury, do aresztu. Ciała 15-latki i 23-latki znaleziono w nocy z czwartku na piątek w jeziorze w powiecie mogileńskim.

W piątek prokuratorzy ze zlokalizowanego w Żninie Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Szubinie postawili zarzut zabójstwa dwóm mężczyznom: 20-letniemu Zachariaszowi Z. i o rok starszemu Maciejowi K. Każdemu z nich przedstawiono zarzuty dokonania "wspólnie i w porozumieniu" dwóch zabójstw.

 

Kolejnym zatrzymanym ws. zbrodni jest 45-letni Sławomir G. mieszkaniec niewielkiej miejscowości w powiecie mogileńskim. O jego ujęciu poinformowała w sobotę rzeczniczka prasowa komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy, podinsp. Monika Chlebicz. Po przesłuchaniu w prokuraturze Sławomirowi G. również został postawiony zarzut popełnienia podwójnego zabójstwa.

 

- Na dziś nie możemy jeszcze nic mówić o motywach tej zbrodni. Sprawa dynamicznie się rozwija. Wersje, które podają podejrzani są weryfikowane przez śledczych - wyjaśniła prok. Adamska-Okońska.

 

Wyniki sekcji zwłok na razie nie będą ujawnione

 

Prokuratura ma wstępne wyniki sekcji zwłok obu ofiar przestępstwa. Nie będą one jednak teraz ujawniane mediom.

 

- Podejrzani nadal składają wyjaśnienia w tej sprawie, wyjaśnienia te nie są spójne. Dla prokuratury jest to teraz najlepszy czas na zebranie rzetelnego i obiektywnego materiału dowodowego i aby nie wpływać na tok postępowania i nie dawać informacji, które mogłyby być wykorzystywane przez podejrzanych do dopasowywania sobie wersji do ustaleń śledztwa, na tym etapie została podjęta decyzja o nie informowaniu o wynikach sekcji zwłok - wytłumaczyła rzeczniczka bydgoskiej prokuratury.

 

Makabryczne odkrycie

 

Ciała 15-letniej dziewczyny i 23-letniej kobiety znaleziono w nocy z czwartku na piątek w jeziorze Wiecanowskim. Zostały zamordowane, dzień wcześniej zgłoszono zaginięcie młodszej z nich, mieszkanki Barcina. Matka zabitej 15-latki powiedziała, że jej były mąż otrzymał telefon z żądaniem okupu. Chodziło o 10 tys. złotych.

 

Zarzuty przeprowadzonego wspólnie i w porozumieniu podwójnego morderstwa prokuratura w Żninie postawiła w piątek w tej sprawie dwóm mężczyznom w wieku 20 i 21 lat. W sprawie wcześniej została zatrzymana także 17-letnia dziewczyna, koleżanka zamordowanej 15-latki. Jednak po zbadaniu okoliczności jej udziału w zdarzeniu, została ona zwolniona do domu i w najbliższym czasie ma być przesłuchiwana jako świadek.

 

Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska poinformowała, że czynności w tej sprawie wykonują prokuratorzy z Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Szubinie, który mieści się w Żninie. Według niej jest jednak duże prawdopodobieństwo, że śledztwo w tak poważnej sprawie zostanie w najbliższym czasie przejęte przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy.

 

 

Polsat News

wjk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie