Jeśli trzymasz kasę w bucie - lepiej nie sprzątaj!

Polska
Jeśli trzymasz kasę w bucie - lepiej nie sprzątaj!
malopolska.policja.gov.pl

Mieszkanka Rajbrotu wzięła się za porządki i używaną odzież oddała sąsiadowi. Przy okazji wręczyła mu parę używanych butów. W nich schowane 18 tysięcy złotych. Uradowany sąsiad zdążył wydać 7 tysięcy na telewizor i elektronarzędzia. Musiała interweniować policja.

Skuteczne działania wiśnickich policjantów pozwoliły ustalić i zatrzymać 51 letniego mieszkańca Rajbrotu (powiat bocheński), który przywłaszczył sobie znalezione pieniądze. Policjanci odzyskali 11 tysięcy złotych.

 

Znalazł fortunę w bucie

 

Zatrzymany mężczyzna znalazł pieniądze w jednym z butów, które otrzymał od sąsiadki robiącej porządki z używaną odzieżą. Obdarowany nie przyznał się do tego i przywłaszczył sobie plik banknotów, całe 18 tysięcy złotych. Jak się okazało pieniądze należały do poprzedniego właściciela trzewików, który schował pieniądze. Buty zostały 51-latkowi bez jego wiedzy.

 

Kupił telewizor 

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, w trakcie przeszukania domu zatrzymanego mężczyzny znaleźli już tylko 11 tysięcy złotych. Za brakującą część pieniędzy zatrzymany mężczyzna zakupił elektronarzędzia i telewizor - te przedmioty policja także zabezpieczyła.

 

Obdarowanemu butami z pieniędzmi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do jednego roku.

 

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie