Zamiast pokemonów poszukaj książki. Akcja Książka Go w Gdańsku

Kultura
Zamiast pokemonów poszukaj książki. Akcja Książka Go w Gdańsku
www.wbpg.org.pl

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku we współpracy z blogerem Rafałem Hetmanem zapraszają w długi sierpniowy weekend do szukania książek, które zostaną rozmieszczone w różnych miejscach miasta. Książki mają być sprytnie ukryte, więc trzeba się nagłowić, aby je odnaleźć, korzystając ze specjalnych wskazówek.

W sobotni poranek, 13 sierpnia, na stronie internetowej biblioteki i wydarzeniu na Facebooku pojawią się informacje przybliżające czytelników do kryjówek w których schowane są konkretne tytuły.


W różnych dzielnicach Gdańska: Śródmieściu, na Dolnym Mieście we Wrzeszczu oraz w Oliwie zostanie ukrytych kilkadziesiąt nowości wydawniczych. Wytrwali będą mogli znaleźć wśród nich literackie nowości i bestsellery takie jak: "Projekt prawda" Mariusza Szczygła, "Niemiec" Włodzimierza Nowaka, "Skucha" Jacka Hugo-Badera, "Dziewczyna z pociągu" Pauli Hawkins, "Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes czy "Więcej krwi" Jo Nesbo.


Przez trzy dni codziennie do znalezienia będzie 10 książek. Organizatorzy zachęcają by zapisać się na wydarzenie na Facebooku. "Niech Pokemony się schowają. Czas na książki!" - wzywają.

 

polsatnews.pl, booklips.pl

 

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie