Staruszkowie krzyczeli z rozpaczy. Interweniujący policjanci... ugotowali makaron

Świat
Staruszkowie krzyczeli z rozpaczy. Interweniujący policjanci... ugotowali makaron
Pixabay/beejees/CC BY 2.0

Rzymscy policjanci w wyjątkowy sposób pomogli małżeństwu staruszków zrozpaczonym z powodu swej samotności i bezradności. Wezwani funkcjonariusze rozpoczęli nietypową interwencję od ugotowania makaronu dla seniorów. Ten gest okazał się bezcenny- zauważono.

Prasa w Wiecznym Mieście podała, że 89-letnia kobieta i jej 94-letni mąż czuli się zapomnieni przez wszystkich i pozostawieni samym sobie. Nikt ich nie odwiedzał, nie pomagał w codziennym życiu, z nikim nie rozmawiali. Ich sąsiedzi wyjechali na wakacje. 


Pełen desperacji krzyk i głośny płacz usłyszeli mieszkańcy kamienicy stojącej naprzeciwko. Wezwali policję. Pod wskazany adres przybyło czterech funkcjonariuszy przekonanych o tym, że doszło tam do napadu. Okazało się tymczasem, że w domu było dwoje płaczących staruszków, którzy dostali ataku paniki z powodu swej samotności.

 

Najpierw poszli do kuchni, a później wezwali pogotowie   


Policjanci postanowili wezwać pogotowie ratunkowe. Ale wcześniej poszli do kuchni, by zrozpaczonym starszym ludziom zrobić obiad. Ugotowali dla nich spaghetti z sosem parmezanowym, co bardzo wzruszyło osamotnione małżeństwo.


Ten prosty gest to wszystko, o czym marzyli i na co stracili już nadzieję - zauważył dziennik "Il Messaggero".


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie