Jackowski: sztandarowe zapowiedzi Andrzeja Dudy są w trakcie realizacji

Polska
Jackowski: sztandarowe zapowiedzi Andrzeja Dudy są w trakcie realizacji
Polsat News

- Tempo realizacji obietnic jest dobre - stwierdził w programie "Graffiti" w Polsat News senator PiS Jan Maria Jackowski, pytany o podsumowanie pierwszego roku prezydentury Andrzej Dudy.

- To jest rok, a kadencja trwa 5 lat. Jest jeszcze 80 proc. tej kadencji - stwierdził Jan Maria Jackowski. - Program 500+, dobry szczyt NATO, aktywność na arenie międzynarodowej, złożona ustawa o skróceniu wieku emerytalnego - wyliczał osiągnięcia prezydenta. 

  
Pytany o niezadowolenie środowisk frankowiczów z ostatnio zgłoszonej propozycji rozwiązania problemu kredytów walutowych stwierdził, że "sprawa jest dwuetapowa".  - To jest na razie pierwszy etap. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę trudną sytuację na rynkach finansowych - problemy z Brexitem i włoskimi bankami. Prezydent i ci, którzy mu doradzają, muszą te okoliczności wziąć pod uwagę - podkreślał Jackowski. 

 

- Rozumiem zawiedzenie środowiska frankowiczów, którzy oczekiwali więcej. Natomiast te sprawy wymagają dłuższych studiów - dodał.


Obietnice są w trakcie realizacji


- Te sztandarowe wszystkie zapowiedzi są w trakcie realizacji. Minął rok od objęcia urzędu i to tempo realizacji jest dobre. Szczególnie ważna jest aktywność prezydenta związana z pogorszeniem bezpieczeństwa – imigracja, sytuacja na wschodzie Ukrainy, zimnowojenna retoryka Rosji  - to wszystko wymagało konsultacji. Szczyt NATO zakończył się ogromnym sukcesem - ocenił Jan Maria Jackowski.


Jego zdaniem prezydent "nie jest notariuszem rządu". - To co Andrzej Duda głosił w kampanii wyborczej, szczególnie kwestie społeczne, były fragmentem programu PiS. Trudno więc mówić o rozbieżnościach – wyjaśniał.

 

- Prezydent realizuje to samo, co zamierza realizować rząd i stąd to wrażenie, że jest notariuszem układu rządzącego. Po prostu jest tu wspólnota poglądów i koncepcji modernizacji Polski - tłumaczył gość programu "Graffiti". 


W sobotę mija rocznica zaprzysiężenia prezydenta - 6 sierpnia 2015 roku Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i tym samym rozpoczął pięcioletnią kadencję. W swym orędziu, które - jak mówił - kieruje do "ludzi o różnych poglądach", prosił o wzajemny szacunek. Podkreślał też potrzebę odbudowy wspólnoty.

 

Duda zapewnił, że dotrzyma zobowiązań wyborczych. - Jestem człowiekiem niezłomnym, człowiekiem wiary. Wierzę, że to możliwe i zdołam to zrobić - mówił wtedy. Wśród swoich najważniejszych zobowiązań wymienił złożenie projektu ustawy o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku i ustawy obniżającej wiek emerytalny.

 

Polsat News, PAP

 

ptw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie