Bokser zatrzymany za napaść seksualną w wiosce olimpijskiej

Świat
Bokser zatrzymany za napaść seksualną w wiosce olimpijskiej
twitter.com/AudreyPatriote

Policja w Brazylii zatrzymała w wiosce olimpijskiej marokańskiego pięściarza Hassana Saada. 22-latkowi zarzuca napaść na tle seksualnym na dwie sprzątaczki - podaje agencja Reutera. To nie jedyny skandal tuż przed inauguracją igrzysk w Rio. Inny bokser, irlandzki zawodnik Michael O'Reilly wpadł na dopingu.

Do ataku na sprzątaczki miało dojść w minioną środę. Według ustaleń policji bokser miał najpierw zwabić dwie kobiety do swojego pokoju, po czym próbował je zgwałcić. Według brazylijskich mediów 22-latek "wykonywał obsceniczne gesty".

 

Brazylijski sąd uznał, że bokser na razie zostanie zatrzymany na 15 dni. W zależności od wyników prowadzonego śledztwa areszt może zostać przedłużony.

 

Marokański komitet olimpijski dotąd nie zabrał głosu w sprawie. 22-letni pięściarz, startujący w wadze półciężkiej, swoją pierwszą walkę podczas igrzysk w Rio miał stoczyć w sobotę.

 

 

 

Przyłapany na dopingu

 

Kolejny skandal również dotyczy boksera. Choć turniej olimpijski jeszcze się nie zaczął, już pierwszy pięściarz został złapany na dopingu.  Michael O'Reilly został przyłapany na dopingu podczas wyrywkowej kontroli, która została przeprowadzona jeszcze przed jego wylotem do Brazylii. Irlandzki zawodnik miał być jednym z potencjalnych rywali reprezentanta Polski Tomasza Jabłońskiego w kategorii 75 kg.

 

O’Reilly w Igrzyskach Europejskich w Baku w 2015 roku zdobył złoty medal, a z mistrzostw świata wrócił z brązem. 23-latek podczas igrzysk miał zadebiutować w przyszły piątek, jednak Irlandzki Związek Bokserski już wydał oświadczenie, w którym poinformował o jego zawieszeniu. 

 

Reuters, BBC

wjk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie