Premier Norwegii anonimowo spędziła wakacje we Florencji

Świat
Premier Norwegii anonimowo spędziła wakacje we Florencji
Flickr/Statsministerens kontor/CC BY-SA 2.0

Premier Norwegii Erna Solberg całkowicie anonimowo i przez nikogo nierozpoznana spędziła wakacje we Florencji- podała prasa z Toskanii. O jej urlopie opowiedział po fakcie dyrektor hotelu, który zarezerwowała w internecie pod fikcyjnym nazwiskiem.

Według relacji szefa hotelu norweska premier, która przyjechała do Włoch z rodziną, zachowywała się jak zwykła turystyka. Rezerwacji miejsc w tradycyjnej toskańskiej rezydencji z XVIII wieku dokonała poprzez jeden z popularnych portali hotelowych pod wymyślonym nazwiskiem. Korzystała z dostępnego dla wszystkich autobusu, z innymi gośćmi jeździła na wycieczki, stała w kolejkach, by wejść na kopułę florenckiej katedry i zwiedzić inne zabytki.


"Z całego serca ją podziwiam"


Już po jej wyjeździe dyrektor zamieścił zdjęcia z informacją, kto był jej gościem i zapewnieniem, że niczym nie różniła się od pozostałych turystów. - Z całego serca ją podziwiam - podkreślił.


Ujawnił, że tuż przed jej przyjazdem turystki z Norwegii został poufnie poinformowany z powodów bezpieczeństwa o tym, kogo naprawdę będzie gościł. Premier nie chciała żadnych dodatkowych wygód ani przywilejów. Jadła kolacje w hotelowej restauracji, chętnie gawędziła z innymi gośćmi, z których nikt nie wiedział, kim jest.


Dziennik "Corriere Fiorentino" podał, że po pobycie we Florencji premier wyruszyła na dalszy objazd Toskanii.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie