Postrzelił psa. Potem go podpalił. Policja szuka sprawcy

Polska
Postrzelił psa. Potem go podpalił. Policja szuka sprawcy
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.:Pixabay/Sheila Sund/CC BY 2.0

Podczas spaceru w Chwarszczanach (woj. zachodniopomorskie) Piotr Szczepański spuścił amstafa ze smyczy. Po chwili usłyszał dwa strzały. Psa szukał przez pięć dni, jednak mimo intensywnych działań nie znalazł czworonoga. Martwe zwierzę znalazł na swoim polu rolnik z sąsiedniej wsi.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegły czwartek. Gdy mężczyzna stracił psa z zasięgu wzroku, rozpoczął poszukiwania. - Zacząłem szukać, chodzić, wołać i nagle usłyszałem dwa strzały. Ruszyłem w stronę domu, by zobaczyć, czy pies wrócił. Przez pięć dni córka, zięć i ja chodziliśmy i szukaliśmy po polach. Psa nie znaleźliśmy - powiedział Piotr Szczepański w rozmowie z Radiem Szczecin.

 

Opalone ciało

 

W poniedziałek do właściciela psa odezwał się mieszkaniec sąsiedniej wsi, który znalazł na łące martwe zwierzę. Czworonóg znajdował się dokładnie tam, gdzie został spuszczony ze smyczy. Leżał opalony. Miał ranę od postrzału.

 

Sprawą zajmuje się policja. Przesłuchano właściciela psa oraz mężczyznę, który odnalazł martwego czworonoga. Policjanci czekają na opinię weterynarza.

 

Analizowane mają być dzienniki kół łowieckich, które prowadzą w pobliżu polowania.

 

radioszczecin.pl

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie