Od trzech miesięcy nie widziała swoich dzieci. Były mąż przetrzymuje je wbrew postanowieniom sądu - "Interwencja" o 16:15

Polska
Od trzech miesięcy nie widziała swoich dzieci. Były mąż przetrzymuje je wbrew postanowieniom sądu - "Interwencja" o 16:15
Interwencja

30-letnia pani Bożena na początku kwietnia wyprowadziła się od męża, funkcjonariusza raciborskiej drogówki. Ich pożycie nie układało się od dłuższego czasu. Kobieta zabrała ze sobą dwójkę dzieci - 4-letnią Maję i 6-miesięcznego Oskara. Mimo że miał możliwość spotykania się z nimi, oszukał żonę i zabrał jej dzieci. Mężczyzna nie respektuje wyroku sądu, który nakazał niezwłoczne oddanie ich matce.

Pani Bożena wniosła o separację. Sąd wyznaczył ojcu dzieci możliwość spotykania się z dziećmi, a kobieta respektowała to postanowienie.

 

Zabrał dzieci, zamknął drzwi przed nosem

 

Mąż cały czas jednak nakłaniał ją, żeby do niego wróciła. 16 maja pani Bożena uległa namowom, zabrała dzieci i razem z mężem pojechała do miejsca, w którym mieszkali przed rozstaniem. Kiedy tam dojechali, jej mąż razem z dziećmi, wszedł do mieszkania, trzaskając jednak drzwiami przed nosem pani Bożenie. Kobieta twierdzi, że przez zamknięte drzwi usłyszała od niego słowa: "teraz k…o możesz się powiesić".

 

Pani Bożena wezwała policję, która jednak zamiast jej pomóc, nastraszyła, że jeśli się nie uspokoi to zostanie siłą odwieziona do szpitala psychiatrycznego.

 

Bezsilność kuratora

 

Kobieta nie zamierzała się poddać. 30 czerwca na jej wniosek sąd okręgowy w Gliwicach wydał postanowienie, z którego wynikało, że ojciec ma niezwłocznie oddać dzieci matce. Postanowienie to było opatrzone klauzulą natychmiastowej wykonalności i na jego mocy zaczął działać kurator sądowy.

 

Mimo dwóch jego wizyt w mieszkaniu ojca, nie udało się odzyskać dzieci. Za każdym razem bowiem, ojciec oznajmiał, iż dzieci nie ma w domu a kurator nie podjął próby zweryfikowania tego faktu. Ojciec dzieci wynajdując kolejne luki prawne pisze odwołania od decyzji sądu nakazujących oddanie dzieci a procedury odwoławcze ciągną się tygodniami.

 

3 miesiące rozłąki

 

Pani Bożena od trzech miesięcy nie widziała Mai i Oskara. Kobieta jest na skraju wytrzymałości, a komendant raciborskiej policji nie widzi niczego złego w tym, że jego podwładny nie respektuje postanowień sądu. 

 

Program "Interwencja" w czwartek o 16:15 w Telewizji Polsat.


Wszystkie odcinki programu można obejrzeć tutaj.

 

Polsat News

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie