Małgorzata Sadurska podsumowuje rok prezydentury Andrzeja Dudy: głównym celem był szczyt NATO

Polska
Małgorzata Sadurska podsumowuje rok prezydentury Andrzeja Dudy: głównym celem był szczyt NATO
Polsat News

- Ten rok był aktywny, a jego głównym punktem i celem był szczyt NATO i jego efekty - powiedziała w programie "Wydarzenia" o 22:00 szefowa Kancelarii Prezydenta podsumowując mijający 6 sierpnia rok prezydentury Andrzeja Dudy. - Pan prezydent prowadził silną politykę zagraniczną, chciał, by szczyt NATO nie był kurtuazyjnym spotkaniem przywódców państw, a by zakończył się konkretami - podkreślała.

Jako główne cele prezydenckiej polityki na kolejne lata, Małgorzata Sadurska wymieniła "efektywną i silną dyplomację gospodarczą", a co za tym idzie "promowanie polskiej gospodarki, firm i produktów za granicą".

 

Jak zauważyła, "możemy śmiało konkurować na rynkach europejskich, czy nawet światowych".

 

Podsumowując pierwszy rok kadencji Andrzeja Dudy, szefowa prezydenckiej kancelarii przypomniała, że "prezydent w polityce zagranicznej wzmocnił relacje z państwami regionu", dzięki czemu dziś "relacje z prezydentami Rumunii, Bułgarii, Słowacji i Estonii można nazwać przyjacielskimi".

 

Planem na przyszłość jest ugruntowanie dobrej pozycji Polski w UE oraz walka o to, by Unia Europejska nie była "Unią dwóch prędkości".

 

Polsat News

 

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie