Jeśli na basen, to tylko w burkini. Pomysł francuskiego aquaparku

Kultura
Jeśli na basen, to tylko w burkini. Pomysł francuskiego aquaparku
Flickr.com/Giorgio Montersino/CC BY-SA 2.0

Jeden z francuskich parków wodnych chce zorganizować dzień specjalny, w czasie którego na pływalnię będą wpuszczane jedynie kobiety w strojach zakrywających ich ciała, czyli w charakterystycznych dla muzułmanek burkini.

W wydarzeniu zaplanowanym na 17 września, na które jego organizatorzy zapraszają już dzisiaj, oprócz kobiet w burkini udział będą mogli wziąć także chłopcy do 10. roku życia.

 

Wszyscy inni tego dnia zapomnieć mogą o kąpieli w Speedwater Park koło Marsylii.

 

Organizator akcji, muzułmańska organizacja "Smile 13" deklaruje, że każda z pań, która nie zastosuje się do panujących tego dnia reguł, zostanie z basenu wyproszona.

 

 

Pomysł już teraz wywołał falę krytyki. Zdaniem przeciwników organizowania "dnia burkini", chodzi tylko o prowokację i testowanie lokalnych władz.

 

A te już zapowiedziały, ze do wydarzenia nie dopuszczą, bo w jego efekcie może dojść do zakłócenia porządku publicznego.

 

Właściciele aquaparku nie przejmują się krytycznymi komentarzami. Mówią, że park ten jest prywatną własnością i w związku z tym na jego terenie zarządcy mogą wprowadzać dowolne obostrzenia.

 

CNN, RMF24.pl

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie