Dwóch Tunezyjczyków podejrzanych o ekstremizm wydalono z Włoch

Świat
Dwóch Tunezyjczyków podejrzanych o ekstremizm wydalono z Włoch
Pixabay/juliacasado1/Public Domain

Dwóch Tunezyjczyków podejrzanych o islamski radykalizm i powiązania z grupami terrorystycznymi wydalono z Włoch - ogłosił w czwartek minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano. Tym samym liczba wydalonych od 2015 roku wzrosła do 106.

Szef MSW podkreślił, że jest to element bardzo aktywnej prewencji, by obniżyć tak bardzo, jak to możliwe, poziom zagrożenia terrorystycznego we Włoszech.

 

Dwóm obywatelom Tunezji, odesłanym samolotem z Katanii na Sycylii do Tunisu, zarzucono powiązania z grupami terrorystycznymi i uznano ich, jak podało MSW, za osobników "społecznie podejrzanych".

 

Takie wnioski wyciągnięto między innymi z analiz ich profilów na portalu społecznościowym oraz monitoringu kontaktów telefonicznych, które wykazały, że są zwolennikami religijnego ekstremizmu i byli zapewne zaangażowani w rozpowszechnianie takiej propagandy.

 

Kilka dni wcześniej do opuszczenia Włoch władze zmusiły byłego kapitana włoskiej młodzieżowej reprezentacji w krykiecie Pakistańczyka Aftaba Farooqa, podejrzanego o chęć zaciągnięcia się w szeregi bojowników Państwa Islamskiego. Zamierzał on, jak ujawniono, dokonać zamachu na lotnisko Orio al Serio koło Bergamo.

 

PAP

wjk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze