Zapamiętamy go za świetne parady i... spodnie. Kiraly kończy karierę reprezentacyjną

Sport
Zapamiętamy go za świetne parady i... spodnie. Kiraly kończy karierę reprezentacyjną
Nazionale Calcio/Flickr.com
Gábor Király

40-letni bramkarz reprezentacji Węgier Gabor Kiraly, najstarszy w historii uczestnik meczu turnieju głównego piłkarskich mistrzostw Europy, nie wystąpi już w drużynie narodowej. Rozegrał w niej rekordową w tym kraju liczbę 107 spotkań w ciągu 18 lat.

 

Znany z gry w charakterystycznych długich spodniach Kiraly był podstawowym bramkarzem Węgrów na Euro 2016, w którym dotarli do 1/8 finału. Przegrali z Belgią 0:4, a doświadczony bramkarz miał wówczas 40 lat i 86 dni i został najstarszym uczestnikiem spotkania ME.

 

Na swojej stronie internetowej Kiraly napisał, że w dalszym ciągu będzie grał w klubie, w którym rozpoczynał karierę, czyliSzombathelyi Haladas, ale na reprezentację nie ma już siły. Jak tłumaczył, bardzo odczuł brak możliwości odpoczynku po zakończeniu sezonu ligi węgierskiej, kiedy musiał od razu udać się na zgrupowanie kadry.

 

"Dałem z siebie wszystko, ale w międzyczasie mój organizm zasygnalizował mi, że osiągnął swój limit" - napisał.

 

Od 1993 roku, kiedy rozpoczął seniorską karierę, Kiraly występował głównie w klubach Anglii i Niemiec. W 2015 roku odszedł z Fulham Londyn i wrócił do macierzystego klubu, w którym grał wcześniej w latach 1993-97.

 

PAP

pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze