Franciszek do olimpijczyków: osiągnijcie coś cenniejszego od medalu

Sport
Franciszek do olimpijczyków: osiągnijcie coś cenniejszego od medalu
PAP/EPA/L'OSSERVATORE ROMANO PRESS OFFICE

Papież Franciszek w środowym orędziu zwrócił się do uczestników, gości i gospodarzy igrzysk olimpijskich życząc im "dobrych zawodów". Podkreślił, że najcenniejsze w tej rywalizacji nie są medale, ale budowanie relacji międzyludzkich opartych na solidarności.

Za pośrednictwem watykańskiego radia papież wyraził nadzieję, że będzie to okazja dla znanych z gościnności i serdeczności Brazylijczyków, którzy zorganizowali to „święto sportu”, do przezwyciężenia trudnej sytuacji, jaka obecnie panuje w ich ojczyźnie, by wspólnie mogli budować sprawiedliwy i bezpieczny kraj. Życzył mieszkańcom kraju-gospodarza przyszłości pełnej radości i nadziei.

 

- Szczególnie gorąco pozdrawiam Brazylijczyków z Rio de Janeiro, którzy będą gościć sportowców oraz kibiców z całego globu. Świat jest spragniony pokoju, tolerancji oraz pojednania. Wierzę w moc ducha rywalizacji olimpijskiej, który pozytywnie wpłynie zarówno na uczestników, jak i oglądających ich kibiców - powiedział.

 

- Walcz w dobrych zawodach i osiągnij coś cenniejszego od medalu — budowę cywilizacji, w której panuje solidarność i uznanie, że wszyscy jesteśmy członkami tej samej rodziny, niezależnie od różnic kulturowych, koloru skóry czy religii - dodał Franciszek nawiązując do listu św. Pawła do Tymoteusza.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie