Szalona ucieczka przed policją. Kierowca bez prawa jazdy, za to z 2-letnim dzieckiem w aucie, zatrzymał się na płocie

Polska
Szalona ucieczka przed policją. Kierowca bez prawa jazdy, za to z 2-letnim dzieckiem w aucie, zatrzymał się na płocie
KWP Opole

27-letni mieszkaniec Prudnika (woj. opolskie) uciekał przed policją, która chciała zatrzymać go do rutynowej kontroli. Swój rajd zakończył wjeżdżając w ogrodzenie. Okazało się, że mężczyzna nie miał prawa jazdy, a jego samochód nie był dopuszczony do ruchu. W aucie wiózł 3 osoby, w tym 2-letnie dziecko.

Na początku nic nie wskazywało na inny niż rutynowy przebieg kontroli drogowej. Kierowca leciwego golfa, którego prudniccy policjanci chcieli zatrzymać, zjechał prawidłowo na pobocze. Po chwili jednak gwałtownie ruszył i zaczął uciekać w kierunku pobliskiej miejscowości. Uciekający przed pościgiem kierowca zatrzymał się dopiero, gdy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał golfem w ogrodzenie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

 

 

Nigdy nie miał prawa jazdy

 

Okazało się, że kierowca to 27-letni mieszkaniec Prudnika, który nigdy nie miał prawa jazdy. Pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Nie dbający o formalności mężczyzna wiózł samochodem swoją partnerkę, 2-letnią córkę oraz znajomą.

 

27-latek odpowie teraz m.in. za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

 

polsatnews.pl

az/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie