Siemioniak o ustawie frankowej: obietnice PiS nie są dotrzymywane

Polska
Siemioniak o ustawie frankowej: obietnice PiS nie są dotrzymywane
Polsat News

- Rozbudzono duże nadzieje, ludzie spodziewali się poważnych rozwiązań. Natomiast obietnice PiS nie są dotrzymywane - stwierdził wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak w "Wydarzeniach" o 22:00.

Tomasz Siemoniak był pytany przez Joannę Wrześniewską-Sieger o ocenę nowych propozycji Kancelarii Prezydenta dla frankowiczów. Prezydencki projekt tzw. ustawy frankowej zamiast przewalutowania kredytów proponuje zwrot spreadów, czyli części pobranych rat. Nie będzie natomiast przewalutowania kredytów walutowych, czego domagały się organizacje zrzeszające kredytobiorców.


- Ja się nie spodziewałem niczego dobrego, bo jeśli wiadomo, że na coś nie ma pieniędzy, to tej obietnicy nie jest się w stanie dotrzymać - ocenił Siemoniak. 


Był też pytany jakie PO ma propozycje dla posiadaczy kredytów frankowych.


- Dziś rządzi PiS i to niech oni przedstawiają rozwiązania. My proponowaliśmy rozwiązania wcześniej, ale potem w kampanii wyborczej nastąpiła licytacja różnych obietnic - odparł wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.


- Nawet w kampanii nie przedstawialiśmy obietnic bez pokrycia. Jeśli coś mówimy to wyborcy mogą mieć pewność, że jest to policzone, przemyślane i odpowiedzialne - zapewnił polityk. 


- Wierzymy w zdrowy rozsądek Polaków i w to, że rządy PiS i kolejne rozczarowania sprawią, iż Polacy będą głosować na tych, którzy są odpowiedzialni - dodał Tomasz Siemoniak.

 

Polsat News

 

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie