"Polski obóz koncentracyjny" na włoskim portalu religijnym. Ambasada będzie interweniować

Świat
"Polski obóz koncentracyjny" na włoskim portalu religijnym. Ambasada będzie interweniować
PAP/Jacek Turczyk

Ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej zapowiedziała interwencję w sprawie nazwania "polskim obozem koncentracyjnym" obozu w Auschwitz w tekście zamieszczonym w poniedziałek na stronach włoskiego portalu religijnego "Il Sismografo".

Polska placówka przy Watykanie - zawiadomiona o użyciu tej nazwy w artykule na temat prywatnego, krakowskiego spotkania papieża Franciszka z kobietą urodzoną w obozie w Auschwitz - poinformowała, że zwróci się do portalu, który informuje o działalności Stolicy Apostolskiej i Kościoła na świecie, o sprostowanie.


"Zbrodnie popełnione w polskim obozie koncentracyjnym"


Portal "Il Sismografo" jest śledzony  przez watykanistów jako cenne źródło informacji.


Jego dyrektor Luis Badilla napisał, że w czasie wizyty w Krakowie papież przyjął na audiencji Kanadyjkę węgierskiego pochodzenia Angelę Orosz-Richt, jedyną kobietę, która urodziła się w obozie w Auschwitz i przeżyła jako niemowlę, ukrywana w baraku przez matkę.


W tekście znajduje się sformułowanie: "zbrodnie popełnione w polskim obozie koncentracyjnym". Jednocześnie autor publikacji pisze o "nazistowskiej zagładzie".


We wtorek ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej podejmie interwencję w tej sprawie. Zawiadomiona została też Ambasada Polska we Włoszech.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie