Czekał na nią, czekał, aż padł z wycieńczenia. Historia zakochanego Holendra

Świat
Czekał na nią, czekał, aż padł z wycieńczenia. Historia zakochanego Holendra
flickr/Kentaro IEMOTO

41-letni Alexander Pieter Cirk z Holandii nie chciał opuścić chińskiego lotniska Changsha, od 10 dni czekał na spotkanie z poznaną przez internet dziewczyną, po czym został zabrany do szpitala z powodu wycieńczenia - podał we wtorek portal BBC.

Cirk przyleciał do prowincji Hunan na południu Chin z Holandii, jednak dziewczyna, z którą chciał się spotkać, nie pojawiła się na lotnisku.

 

Jak podają chińskie media cytowane przez BBC, Cirk dwa miesiące temu poznał przez internet kobietę przedstawiającą się jako "Zhang".

 

Przyjechał do Chin, a ona myślała, że to żart

 

Mężczyzna przed wylotem nieoczekiwanie przesłał jej zdjęcie kupionych przez niego biletów lotniczych, co Zhang uznała za żart. Jak powiedziała Hunan TV, nie było z nią żadnego kontaktu, bo jeszcze przed przylotem Cirka udała się do innej prowincji Chin, by poddać się operacji plastycznej.

 

Spotkanie, gdy wytrwały Holender wyzdrowieje

 

Wydarzenie wywołało burzę w mediach społecznościowych. Według BBC Zhang miała wyrazić chęć spotkania z Cirkiem - gdy już wróci do zdrowia - dodając, że jest zainteresowana kontynuowaniem znajomości.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie