Złodzieje, pożar i brud. Pech nie opuszcza Australijczyków w Rio

Sport
Złodzieje, pożar i brud. Pech nie opuszcza Australijczyków w Rio
PAP/EPA/LUKAS COCH

Australijscy sportowcy nie będą najlepiej wspominać pobytu w wiosce olimpijskiej w Rio de Janeiro. Najpierw narzekali na fatalne warunki mieszkaniowe, później w piwnicy ich budynku wybuchł pożar, a w poniedziałek okazało się, że zostali okradzeni w pokojach.

Do włamania doszło właśnie w piątek, gdy w miejscu zamieszkania delegacji Australii pojawił się ogień. Zagrożenie szybko opanowano, nikt nie odniósł obrażeń, ale sportowcy zostali ewakuowani na kilkanaście minut. Gdy wrócili do pokoi, okazało się, że z dwóch z nich zginął laptop i kilka sztuk odzieży sportowej.

 

Wcześniej Australijczycy skarżyli się przede wszystkim na zapchane toalety, niezabezpieczone przewody, przeciekające rury. Zastrzeżenia mieli też przedstawiciele innych krajów.

 

Po co wrócili?

 

Szefowa australijskiej misji olimpijskiej Kitty Chiller zapowiedziała wówczas, że reprezentacja tego kraju nie będzie mieszkać w wiosce. Zamiast tego zostanie zakwaterowana w okolicznych hotelach. Później jednak organizatorzy zatrudnili ponad tysiąc osób, które miały wyeliminować usterki, posprzątać obiekty i Australijczycy dali się przekonać do powrotu.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie