Zieliński jak Milik: transfer do Napoli jest blisko

Sport
Zieliński jak Milik: transfer do Napoli jest blisko
Polsat News

Według włoskich dzienników "La Gazzetta dello Sport" i "Corriere dello Sport" Piotr Zieliński ma jeszcze w tym tygodniu podpisać kontrakt z Napoli. Kwota transferu waha się pomiędzy 16 a 18 mln euro. Byłby to drugi Polak, po Arkadiuszu Miliku, który zasili wicemistrza Włoch tego lata.

Według "La Gazzetta dello Sport” wicemistrz Włoch zapłaci za Polaka 18 mln euro. "Zieliński jeszcze dzisiaj pojawi się w Castel Volturno (ośrodek treningowy Napoli - przyp. red.)" - podaje dziennik.

 

"Corriere dello Sport" informuje zaś o kwocie 16-18 mln euro.  Gazeta podkreśla również, że ważnym aspektem jest obecność Milika, który pomógłby zaaklimatyzować się Zielińskiemu. Polak ma podpisać kontakt do środy.

 

 

Co ciekawe, właściciele Udinese i Napoli mają bardzo dobry kontakt ze sobą i finalizacja transferu nie będzie zapewne problemem. Zielińskiego od dłuższego czasu łączono ponadto z Milanem i Liverpoolem. Zwłaszcza "The Reds" byli zdeterminowani aby pozyskać 22-latka. Słaby występ Polaka na Euro 2016 zmienił jednak plany zespołu z Anfield.

 

Poza Milikiem i ewentualnie Zielińskim w Napoli jest również Igor Łasicki, ale on zapewne po raz kolejny zostanie wypożyczony do drużyny z Serie B.

 

W poniedziałek, w dniu w którym włoskie media podały tę informację, Napoli obchodzi 90-lecie klubu. Na wieczór zaplanowano sparing z Niceą.

 

Polsat Sport

im/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie