Igrzyska: sportowcy narzekają, że nie działa... Pokemon Go

Kultura
Igrzyska: sportowcy narzekają, że nie działa... Pokemon Go
PAP/EPA/DIVYAKANT SOLANKI

Sportowcy mieszkający w wiosce olimpijskiej są rozczarowani, że w Rio de Janeiro nie działa aplikacja PokemonGo. Popularna gra na urządzenia mobilne, polegająca na "zbieraniu" animowanych postaci na ulicach miasta, ma fanów także wśród uczestników igrzysk.

Pokemon Go stał się popularny w Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii, a później dotarł do ok. 30 innych krajów, w tym do Polski. W Brazylii jednak aplikacja nie została jeszcze uruchomiona.

 

"Fajnie byłoby pobiegać po terenie wioski olimpijskiej i łapać Pokemony, ale niestety nic nie działa. To byłby miły sposób na spędzenie czasu. Co będę robić zamiast tego? Trenować" - powiedziała piłkarka z Nowej Zelandii Anna Green, cytowana przez brytyjski dziennik "The Guardian".

 

Wcześniej kajakarz Joe Clarke opublikował na Twitterze zdjęcie, przedstawiające "pustą" mapę z gry. "Nie ma Pokemonów na obiekcie olimpijskim Deodoro! Ani w Brazylii!??" - napisał Brytyjczyk, dodając również ikonkę "pękniętego" serca.

 

 

 

Według spekulacji medialnych, premiera aplikacji na terenie Brazylii może mieć miejsce w tym tygodniu, ale firma Niantic nie potwierdziła tych informacji.

 

"Wszyscy tu przyjeżdżają - wy też powinniście!" - napisał na Twitterze burmistrz Rio Eduardo Paes, zwracając się do autorów aplikacji.

Igrzyska rozpoczną się 5 i potrwają do 21 sierpnia.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie