Wylicytuj golfa papieża Franciszka. Papieski volkswagen idzie pod młotek

Polska
Wylicytuj golfa papieża Franciszka. Papieski volkswagen idzie pod młotek
PAP/Marcin Obara

Jeden z samochodów o numerach rejestracyjnych: K1 POPE, K2 POPE, K3 POPE i K4 POPE, które są używane przez papieża Franciszka w Polsce, już 1 sierpnia trafi na aukcję. Dochód ze sprzedaży poświęconego przez metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza auta, zostanie przekazany na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii, przebywających w obozach w Libanie.

Czy znajdzie się chętny na praktycznego papieskiego golfa?

 

Organizatorzy aukcji, Caritas Archidiecezji Krakowskiej w ramach projektu #‎Misericordes, bardzo na to liczą, skoro fiata, którym papież Franciszek podróżował podczas pielgrzymki po Stanach Zjednoczonych kupił za sporą sumę na aukcji charytatywnej jeden z dilerów tej marki.

Na cele charytatywne trafią też m.in. haftowana stuła i ręcznie szyte buty, które papież otrzyma na Mszę Posłania, na zakończenie ŚDM, a także biały rower model Colnago Tour de Pologne podarowany przez Czesława Langa, czy koszulka Jakuba Błaszczykowskiego - ambasadora ŚDM.

Zebrane pieniądze trafią na konto zbiórki we4charity.com. Większość pieniędzy zostanie przeznaczonych na zakup kliniki mobilnej - potrzeba na nią 700 tys. zł. Będzie to symboliczny dar młodych dla papieża Franciszka z okazji Światowych Dni Młodzieży.

 

polsatnews.pl, PAP

jak/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!