Klara Franciszka. Ta dziewczynka zaczęła się rodzić na Jasnej Górze

Polska
Klara Franciszka. Ta dziewczynka zaczęła się rodzić na Jasnej Górze
Pixabay.com/Jarmoluk

Do niezwykłego zdarzenia doszło też w czwartek podczas mszy świętej na Jasnej Górze z okazji 1050-lecia chrztu Polski. To tam papież w homilii podkreślał rolę Matki Bożej, ale i matek oraz babć w przekazywaniu następnym pokoleniom wiary; tu też zwracał uwagę wiernych, że "Bóg przychodzi na świat, jako dziecko zrodzone przez matkę".

Podczas tej uroczystości jedna z uczestniczących w niej kobiet zaczęła rodzić. Kilka godzin później, w częstochowskim szpitalu, na świat przyszła dziewczynka, której dano na imię Klara Franciszka - drugie imię dziecku nadano na pamiątkę tego zdarzenia.

 

Przyjaciółka młodej mamy na jednym z blogów napisała, że jeszcze podczas mszy żartowały, iż nawet kazanie papieża jest o porodach. Kobieta zaczęła rodzić właśnie w trakcie homilii - ratownicy medyczni zdecydowali, że trzeba zawieźć ją do częstochowskiego szpitala.

 

O narodzinach dziecka dowiedział się papież. Jak napisała przyjaciółka kobiety - przez swojego rzecznika prasowego kazał przekazać, że błogosławi i matce i jej nowonarodzonemu dziecku.

 

PAP

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie