Franciszek w Łagiewnikach. Modlił się przed grobem św. Faustyny i spowiadał młodych

Polska
Franciszek w Łagiewnikach. Modlił się przed grobem św. Faustyny i spowiadał młodych
PAP/Paweł Supernak

Pan dzisiaj chce, żebyśmy jeszcze głębiej doświadczyli jego miłosierdzia, abyśmy nigdy nie oddalili się od Jezusa - mówił w sobotę papież Franciszek do wiernych zebranych przed Bazyliką Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Papież przed godz. 9. powitał wiernych zgromadzanych przed Bazyliką Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach wiernych. Gdy pojawił się przy ołtarzu polowym przed bazyliką pielgrzymi powitali go oklaskami a nad tłumem powiewały tysiące flag.

 

- Dzień dobry wszystkim, Pan dzisiaj chce, żebyśmy jeszcze głębiej doświadczyli jego miłosierdzia, abyśmy nigdy nie oddalili się od Jezusa, nawet wtedy, kiedy myślimy, kiedy nam się wydaje, że ze względu na nasze grzechy jesteśmy najgorsi - mówił Franciszek w wystąpieniu, które nie było wcześniej planowane.

 

- On kocha nas, jako takich, w ten sposób także jego miłosierdzie staje się rzeczywistością dla nas. Wykorzystajmy ten dzień, żebyśmy wszyscy mogli otrzymać miłosierdzie Jezusa - zachęcał. Następnie wraz z wiernymi zmówił modlitwę.

 

- Bardzo was proszę módlcie się za mnie - zwrócił się do wiernych papież.

 

Po drodze do Bramy Miłosierdzia papież rozmawiał z rodzinami z chorymi dziećmi i udzielał im błogosławieństwa.

 

PAP/Paweł Supernak 

 

Modlił się przed grobem św. Faustyny

 

Podczas wizyty w klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach papież Franciszek przez kilka minut modlił się przed grobem św. Faustyny - białą trumienką z jej szczątkami. Z klasztoru pojechał papamobile do Bazyliki Miłosierdzia Bożego, gdzie ma wyspowiadać piątkę młodych ludzi.

 

W modlitwie towarzyszyły mu siostry i kilkadziesiąt dziewcząt z prowadzonego przez zgromadzenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Papież pobłogosławił siostry, w tym szczególnie jedną z chorych sióstr.

 

Przed wejściem do kaplicy papież przywitał się z kandydatką do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Argentyny. Papieża w Łagiewnikach powitano śpiewami po hiszpańsku. Po modlitwie Franciszek wpisał się do księgi pamiątkowej.

 

Franciszek otrzymał w prezencie hiszpańskojęzyczne wydanie "Dzienniczka" św. Faustyny oraz kopię obrazu Jezusa Miłosiernego; sam podarowal klasztorowi krzyż z masy perłowej.

 

Papież pobłogosławił obraz Jezusa Miłosierdzia przeznaczony do Skalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Słowacji (na Górze Butkov i w Ladcach).

 

Spowiadał młodych

 

W Bazylice Miłosierdzia Bożego spowiadał pięcioro młodych ludzi w językach włoskim, hiszpańskim i francuskim.

 

W pobliżu bazyliki znajduje się strefa pojednania, w której stoi 50 konfesjonałów. Uczestnicy ŚDM w zorganizowanych grupach pielgrzymowali w ostatnich dniach z sanktuarium św. Jana Pawła II do Miłosierdzia Bożego, mogli też skorzystać z sakramentu pokuty.

 

Franciszek jest trzecim - po Janie Pawle II i Benedykcie XVI - papieżem, który nawiedza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ale pierwszym, który w nim spowiada.

 

PAP/Paweł Supernak

 

PAP

wjk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze