Instrukcja wyrzucania śmieci do kosza. Niektórym może się przydać

Polska
Instrukcja wyrzucania śmieci do kosza. Niektórym może się przydać
Polsat News

Zamiast wlepiania mandatów nakręcili film instruktażowy. Burmistrz Żagania tłumaczy na nim, jak korzystać z kosza na śmieci. Może nie są to odkrywcze informacje, ale wystarczy się rozejrzeć się wokół, by zauważyć, że niektórych warto zapoznać z taka instrukcją obsługi. Śmieciowym problemem zajął się reporter Polsat News Andrzej Wyrwiński.

Na filmie, który trafił do internetu, burmistrz Żagania Daniel Marchewka uczy obywateli, jak w prosty sposób można skorzystać z kosza na śmieci. Przekonuje, że to proste zadanie ,któremu każdy może podołać. W przypadku ogromnego zmęczenia zaleca, by poprosić kogoś o pomoc.

 

Taką pół żartem pół żartem pół serio stworzoną  instrukcją burmistrz chce zwrócić uwagę mieszkańców, by lepiej zadbali o porządek w swojej okolicy.

 

 

Według prawa za porządek na chodniku odpowiada właściciel budynku, ale tylko wtedy, jeśli chodnik przylega bezpośrednio do posesji. Właściciel nieruchomości jest tez zwolniony z utrzymania porządku, jeśli na chodniku dozwolone jest parkowanie albo postój pojazdów. Wtedy za czystość odpowiada gmina.

 

Polsat News

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie