Pościg za pijanym kierowcą. Uciekał polnymi drogami

Polska
Pościg za pijanym kierowcą. Uciekał polnymi drogami
KWP Wrocław

59-letni kierowca z Głogowa (woj. dolnośląskie) najpierw zatrzymał się do kontroli drogowej, ale kiedy zauważył, że policjanci zamierzają sprawdzić jego stan trzeźwości, zablokował drzwi pojazdu i gwałtownie ruszył. Mężczyzna uciekał m.in. gruntowymi drogami. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca miał blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z głogowskiej drogówki chcieli we wtorek zatrzymać do rutynowej kontroli kierującego samochodem marki Audi. Początkowo kierowca zachowywał się spokojnie. Jego pojazd zwolnił i zatrzymał się we wskazanym przez policjantów miejscu. Kiedy do kontrolowanego pojazdu zbliżył się funkcjonariusz z urządzeniem do kontroli trzeźwości, kierowca nagle zablokował drzwi pojazdu i gwałtownie ruszył, próbując uciec.

 

Pościg w tumanach kurzu


Kierowca uciekał polnymi drogami i wąskimi uliczkami. Samochód wzbijał tumany kurzu, utrudniając widoczność. Gdy w końcu udało się zatrzymać kierowcę, nie chciał on wysiąść z samochodu, funkcjonariusze zmuszeni byli go wyciągnąć siłą.


Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 59-letni mieszkaniec Głogowa ma 1,4 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy grozi pozbawienie wolności do lat 2, a także utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie