Asad oferuje amnestię dla rebeliantów, którzy złożą broń

Świat
Asad oferuje amnestię dla rebeliantów, którzy złożą broń
PAP/EPA/Sana Handout

Prezydent Syrii Baszar el-Asad ogłosił w czwartek amnestię dla wszystkich rebeliantów, którzy złożą broń i oddadzą się w ręce władz w ciągu trzech miesięcy - poinformowała w czwartek oficjalna syryjska agencja prasowa SANA.

"Żadna osoba nosząca broń i poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej, jeśli złoży broń w ciągu trzech miesięcy od publikacji tego dekretu" - głosi oświadczenie przekazane przez media. Amnestia dotyczy także osób, które uwolnią przetrzymywanych przez siebie zakładników.

 

Asad złożył tę deklarację, gdy siły prorządowe zacieśniły kontrolę wokół miasta Aleppo, na północy Syrii, gdzie - jak się szacuje - uwięzionych jest co najmniej 250 tys. cywilów.

 

Wspierająca reżim Asada Rosja poinformowała w czwartek, że siły rosyjskie i syryjskie ustanowią trzy korytarze umożliwiające cywilom i rebeliantom, którzy złożą broń, opuszczenie miasta.

 

Od 17 lipca rebelianckie dzielnice Aleppo, drugiego miasta Syrii, są całkowicie otoczone przez siły reżimu; od 7 lipca nie dotarła tam żadna zagraniczna pomoc.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie