Wałęsa nie spotka się z papieżem. "Nie mogę zmienić kalendarza"

Polska
Wałęsa nie spotka się z papieżem. "Nie mogę zmienić kalendarza"
Polsat News

"Pismo otrzymałem 25-07-2016 r o godz:18/00 Nie mogę zmienić kalendarza .Jestem w tym dniu w Bydgoszczy" - napisał Lech Wałęsa na Facebooku w odpowiedzi na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy na uroczystość powitania papieża Franciszka na Wawelu. "Na zaproszenie prezydenta Dudy może uda mi sie wysłać kogoś ze znanych mi 4 osób z nazwiska i imiona Lech Walesa" - dodał (pisownia oryginalna - red.).

"Bardzo mi przykro, ale nie zmieniam wcześniejszych ustaleń" – podkreślił były prezydent.

 

 


"Mistrzowie protokołu i zwykłej ludzkiej przyzwoitości" - skomentował pismo prezydenta Dudy ksiądz Kazimierz Sowa na swoim profilu na Facebooku.

 


Spotkania papieża Franciszka z polskimi władzami


Papież Franciszek przyleci do Polski na Światowe Dni Młodzieży w środę ok. godz. 16:00. W uroczystości powitania papieża na lotnisku Balice udział wezmą prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, premier Beata Szydło, władze parlamentu oraz parlamentarzyści.


Na dziedzińcu zamku na Wawelu Ojciec Święty spotka się ponownie z prezydentem Dudą i premier Szydło, a także z korpusem dyplomatycznym. W dwudziestominutowym oficjalnym przywitaniu z Ojcem Świętym udział wezmą także prezydia Sejmu i Senatu.


Bronisław Komorowski przyjedzie do Krakowa


Na tę uroczystość zostali zaproszeni również byli prezydenci. Na Wawel ma przyjechać Bronisław Komorowski. Do Krakowa nie przyjedzie natomiast Aleksander Kwaśniewski, któremu uniemożliwiły to spotkania rodzinne. Były prezydent dodał, że zaproszenia na tę uroczystość dostał zarówno z Kancelarii Prezydenta, jak i z Episkopatu.

 

PAP, polsatnews.pl

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie