Po 42 prezerwatywy dla każdego sportowca. W Rio padnie rekord "zabezpieczeń"

Świat
Po 42 prezerwatywy dla każdego sportowca. W Rio padnie rekord "zabezpieczeń"
Pixabay.com/kerryank/CC BY 2.0

Pierwszy olimpijski rekord już padł. Około 450 tysięcy prezerwatyw będzie dystrybuowanych podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. MKOl zapowiedział, że chce zachęcić ponad 10 tys. sportowców biorących udział w święcie sportu do uprawiania bezpiecznego seksu.

Biorąc pod uwagę, że w Rio wystartuje 10500 sportowców, każdy z nich dostanie po 42 kondomy. To olimpijski rekord. W Londynie, cztery lata temu, rozdano trzy razy mniej prezerwatyw.

 

W tym roku po raz pierwszy w historii rozdane zostaną także kobiece wersje kondomów. W sumie 100 tysięcy sztuk takich prezerwatyw trafi do sportsmenek. Męskich, tradycyjnych zabezpieczeń, przygotowano 350 tysięcy.

 

Poza tym sportowcy dostaną 175 tys. sztuk lubrykantu.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

 

Choć prezerwatywy na Igrzyskach Olimpijskich to nie nowość, bo pierwszy raz rozdawano je w 1988 roku w Seulu, to jednak tegoroczny rekord w ilości zabezpieczeń związany jest także z wirusem zika, z którym od wielu miesięcy walczy Brazylia.

 

Wiele olimpijskich ekip przywiezie do Rio także własne zabezpieczenia. By wirus, który jak potwierdzono - może przenosić się także drogą płciową - nie był przykrą pamiątką po brazylijskich igrzyskach.

 

 

CNN

jak/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie