To może być rekordowy transfer z polskiej ligi. Mistrz Anglii chce Kapustkę

Sport
To może być rekordowy transfer z polskiej ligi. Mistrz Anglii chce Kapustkę
PAP/Jacek Bednarczyk
Bartosz Kapustka

Leicester City złożyło Cracovii oficjalną ofertę za Bartosza Kapustkę - poinformowała stacja telewizyjna Sky Sports. Piłkarski mistrz Anglii oferuje za 19-latka 5,25 mln funtów (ok. 27,25 mln zł). Byłby to największy transfer w historii polskiej ligi.

Po mistrzostwach Europy, w których Kapustka zaprezentował się z dobrej strony, zainteresowanie nim wyraziło wiele klubów. Według źródeł Sky Sports Leicester City wstępne rozmowy z Cracovią prowadził już w trakcie turnieju we Francji, a teraz skonkretyzował propozycję.

 

- Cieszy, że taki klub jest zainteresowany moją osobą, jednak nie wszystko zależy ode mnie. Rozmowy na pewno są prowadzone z klubem. Jeśli zapadną pozytywne decyzje, będę szczęśliwy - mówił Kapustka po ostatnim ligowym meczu z Termalicą.

 

Kapustka zadebiutował w reprezentacji w czerwcu 2015 roku, w wygranym 8:1 meczu z Gibraltarem, wpisując się również na listę strzelców. Do tej pory zaliczył 11 występów z orzełkiem na piersi.

 

Może paść rekord

 

Gdyby transfer doszedł do skutku, Kapustka zostałby najdrożej sprzedanym zawodnikiem z polskiej ligi. Obecnym rekordzistą jest Adrian Mierzejewski, który w 2011 roku przeszedł z Polonii Warszawa za 5,25 mln euro (ok. 22 mln zł) do tureckiego Trabznosporu.

 

W ekipie Leicester występuje już polski obrońca Marcin Wasilewski.

 

PAP

pr/ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie