Policja: w Krakowie spokojnie; jedynie drobne incydenty

Polska
Policja: w Krakowie spokojnie; jedynie drobne incydenty
PAP/Jacek Turczyk

W dniu rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 w mieście panuje spokój, odnotowano jedynie drobne incydenty. Spokojnie jest również w całej Polsce - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Centrum Medialnego Administracji Rządowej na czas ŚDM podinsp. Mariusz Ciarka. Jest spokojniej niż zwykle - powiedział.

W dniu rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 w mieście panuje spokój, odnotowano jedynie drobne incydenty. Spokojnie jest również w całej Polsce - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Centrum Medialnego Administracji Rządowej na czas ŚDM podinsp. Mariusz Ciarka.

 

- Nie tylko w Krakowie, ale w całym województwie odnotowano mniej zdarzeń kryminalnych niż zazwyczaj. Podobnie jest w całym kraju. Jest spokojniej niż zwykle - powiedział.

 

Jak poinformował  rzecznik małopolskiej policji kom. Grzegorz Gubała, w ciągu ostatniej doby w Krakowie odnotowano jedynie drobne zdarzenia.

 

Niegroźna kolizja autokarów

 

W poniedziałek wieczorem na ul. Opolskiej doszło do niegroźnej kolizji dwóch autokarów z pielgrzymami z Włoch i Francji. Trójka pielgrzymów z Francji i jeden z Włoch trafiło do szpitala. Obrażenia okazały się jednak lekkie i pielgrzymi po otrzymaniu pomocy wrócili do grup. Przyczyną kolizji było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez polskiego kierowcę samochodu osobowego.

 

Policja apeluje także do pielgrzymów o uwagę i dokonywanie wymiany walut wyłącznie w bankach lub kantorach, ponieważ otrzymała sygnał o oszustwie tego typu.

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" rozpoczynają się we wtorek i potrwają do 31 lipca w Krakowie i Brzegach pod Wieliczką. Polska po raz drugi jest gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie