Czy Kraków jest przygotowany na Światowe Dni Młodzieży? "Nowy Dzień z Polsat News" od 5:58

Polska
Czy Kraków jest przygotowany na Światowe Dni Młodzieży? "Nowy Dzień z Polsat News" od 5:58
Polsat News

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i Brzegach koło Wieliczki rozpoczną się we wtorek i potrwają sześć dni. Na wydarzenia zarejestrowało się 356 tys. 294 pielgrzymów ze 187 krajów. Czy małopolska jest już przygotowana na ŚDM, a uczestnicy mogą czuć się bezpieczni? – m.in. o tym Bartosz Kurek porozmawia ze swoimi gośćmi "Nowego Dnia z Polsat News".

Pierwszym gościem poranka będzie prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. O godzinie 7:05 opowie o przygotowaniach miasta do Światowych Dni Młodzieży. Zaraz po nim o 7:35 szefowa KPRM, minister Beata Kempa odpowie na pytanie, czy od strony zabezpieczenia wszystko dopięte jest na ostatni guzik, a uczestnicy mogą czuć się bezpiecznie.
 
Prezydencki wyścig w USA trwa. W poniedziałek rozpocznie się konwencja demokratów, na której Hillary Clinton otrzyma partyjną nominację. Tymczasem jak podaje Wikileaks prawybory w Partii Demokratycznej mogły być ustawione. Jak wpłynie to na wizerunek demokratów i samej kandydatki - na te i inne pytania odpowie o 8:05  Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
 
O godzinie 9:35 Andrzej Mroczek z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas opowie o nowych faktach i ustaleniach śledztwa w sprawie zamachu w Monachium.

 

Polsat News

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie