ŚDM: dla zarejestrowanych nie zabraknie noclegów

Polska
ŚDM: dla zarejestrowanych nie zabraknie noclegów
PAP/Tomasz Gzell

Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży uspokaja, że dla wszystkich zarejestrowanych pielgrzymów, którzy wykupili pakiet z zakwaterowaniem, będą noclegi. Wcześniej istniała obawa, że miejsc może nie wystarczyć dla wszystkich.

„Kiedy szacowaliśmy, ile potrzeba miejsc, chcieliśmy mieć przygotowane ok. 350 tys., ale jak pokazał system rejestracji, aż tyle nie było potrzebne” - podała w komunikacie prasowym dla PAP Ewa Korbut z biura prasowego ŚDM.

 

Spośród zarejestrowanych w systemie pielgrzymów ponad 230 tys. wybrało pakiety z zakwaterowaniem, a Komitet Organizacyjny - głównie we współpracy z parafiami i gminami - przygotował prawie 237 tys. noclegów.

 

Pielgrzymi, którzy wybrali pakiet z zakwaterowaniem, będą spać w szkołach, domach kultury, domach rekolekcyjnych, domach zakonnych, a także u rodzin. Ponad 37 tys. miejsc przygotowano na polach namiotowych.


Poza Krakowem i jego okolicach młodzież będzie spać na terenie diecezji tarnowskiej, kieleckiej oraz na Śląsku.

 

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i Brzegach k. Wieliczki potrwają sześć dni, rozpoczną się we wtorek. Za pomocą systemu internetowego na wydarzenia zarejestrowało się 356 tys. 294 pielgrzymów ze 187 krajów. Ci, którzy przyjadą do Krakowa, będą mogli zarejestrować się na miejscu w Centrach Informacyjno-Rejestracyjnych.

 

PAP

 

am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie