Policja przeszukuje mieszkanie napastnika z Monachium. Apeluje, by przekazywać jej nagrania z piątkowej strzelaniny

Świat
Policja przeszukuje mieszkanie napastnika z Monachium. Apeluje, by przekazywać jej nagrania z piątkowej strzelaniny
PAP/EPA/TOBIAS HASE

Nad ranem policyjni komandosi wkroczyli do jednego z mieszkań w dzielnicy Maxvorstadt w Monachium. Według dziennika "Bild" właśnie tam mieszkał sprawca strzelaniny. Policja wezwała też świadków, by przekazali jej nagrania wideo lub audio oraz zdjęcia z piątkowej strzelaniny.

"Bild" informuje, że 18-latek pochodzenia irańskiego mieszkał tam ze swoimi rodzicami. Mężczyznę rozpoznali sąsiedzi, którzy zobaczyli go na nagraniach video.

 

- Mieszkał tuż obok. Mój przyjaciel, który chodził z nim do szkoły i powiedział, że był raczej spokojnym facetem - opowiadał sąsiad, którego cytuje niemiecki dziennik.

 

Policja prosi o nagrania

 

Policja uruchomiła specjalną stronę internetową, za pomocą której świadkowie mogą przesyłać pliki z firmami i zdjęciami z piątkowego ataku.

 

Policja podała też, że wśród ofiar jest pięcioro nastolatków. Oprócz nich od kul w centrum handlowym Olympia zginęło czterech dorosłych.

Jak twierdzi BBC, kanclerz Niemiec Angela Merkel opóźniła swój wyjazd na urlop w Alpy, by poprowadzić sobotnie posiedzenie gabinetu bezpieczeństwa.

 

W piątek 18-letni Niemiec pochodzenia irańskiego zastrzelił w centrum handlowym Olympia 9 osób, a następnie popełnił samobójstwo. 16 osób przebywa w szpitalu, a stan trzech jest krytyczny. Na razie nie ustalono motywu działań sprawcy.

 

Był to trzeci atak na zwykłych obywateli w zachodniej Europie w ciągu zaledwie ośmiu dniu - zauważają agencje.

 

PAP

 

ptw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie