Hillary Clinton: Senator Kaine kandydatem na wiceprezydenta

Świat
Hillary Clinton: Senator Kaine kandydatem na wiceprezydenta
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Demokratyczny senator z Wirginii Tim Kaine ma być kandydatem Hillary Clinton na wiceprezydenta. O swoim wyborze była szefowa amerykańskiej dyplomacji poinformowała na Twitterze.

"Tim Kaine jest niepoprawnym optymistą, który wierzy, że nie ma problemu, którego nie można rozwiązać" - napisała Clinton.

 

"To dla mnie ogromny zaszczyt być jej wice" - odpowiedział na Twitterze senator z Wirginii i były gubernator tego stanu.

 

 

58-letni Kaine, absolwent Harvardu, zasiada obecnie w senackiej komisji spraw zagranicznych. Biegle mówi po hiszpańsku, bo pracował jako misjonarz w Hondurasie.

 

W przyszłym tygodniu w Filadelfii odbędzie się konwencja krajowa, na której Hillary Clinton dostanie nominację Partii Demokratycznej w wyścigu do Białego Domu. Potwierdzona ma być także kandydatura Kaine'a na wiceprezydenta.

 

Zakończona w czwartek konwencja Partii Republikańskiej w Cleveland mianowała kontrowersyjnego miliardera Donalda Trumpa. W przypadku jego zwycięstwa w listopadowych wyborach wiceprezydentem będzie Mike Pence, gubernator Indiany.

 

PAP

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie