Policja szuka podejrzanego o morderstwo. "Może stylizować swój wygląd"

Polska
Policja szuka podejrzanego o morderstwo. "Może stylizować swój wygląd"
Dolnośląska policja

Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu opublikował 6 zdjęć podejrzanego o zabójstwo 23-latka ze Świebodzic. Grzegorz Zgrzebnicki poszukiwany jest listem gończym. "Mężczyzna zdając sobie sprawę z ciężaru grożącej mu odpowiedzialności karnej, ukrywając się może stylizować wygląd w różny sposób, chcąc utrudnić jego rozpoznanie" - informują śledczy.

Zwłoki 23-latka znaleziono w mieszkaniu przy ul. Mikulicza w Świebodzicach. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy "uprawdopodabnia", że podejrzanym o zabójstwo jest 29-letni właściciel mieszkania Grzegorz Zgrzebnicki (syn Czesława).

 

Prokuratura chce mężczyźnie postawić zarzut zabójstwa. 12 lipca 2016 roku Prokurator Rejonowy w Świdnicy wydał postanowienie o poszukiwaniu podejrzanego listem gończym.

 

"Zwracamy się z prośbą do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego o kontakt z najbliższą jednostką policji, prokuraturą lub sądem. Jednocześnie informujemy, że ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Zapewniamy anonimowość" - informuje dolnośląska policja.

 

Wszelkie informacje, które mogą pomóc w ustaleniu aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego mężczyzny można zgłaszać pod numer Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu (71) 340-36-65 lub na numery alarmowe 997 i 112. Informacje można też przekazywać na adres mailowy: poszukiwania@wr.policja.gov.pl.

 

polsatnews.pl

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie