Wrzucił robaki do posiłku by nie płacić rachunku. Pracownik Służby Więziennej zawieszony

Polska
Wrzucił robaki do posiłku by nie płacić rachunku. Pracownik Służby Więziennej zawieszony
zdj.ilustracyjne fot. pixabay/ danymena88

Służba Więzienna potwierdziła, że na filmie z kawiarni w Chorwacji widać ich funkcjonariusza, który wrzuca coś do posiłku, za który potem nie chciał zapłacić. Funkcjonariusz został zawieszony na wniosek ministra sprawiedliwości.

"W związku z doniesieniami medialnymi informującymi o tym, iż funkcjonariusz Służby Więziennej przebywający na urlopie dopuścił się niegodnego zachowania w jednej z kawiarni w Chorwacji, Ministerstwo Sprawiedliwości po dokonaniu wstępnej analizy sprawy poleciło Dyrektorowi Generalnemu Służby Więziennej zawieszenie funkcjonariusza pełniącego obecnie służbę w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wielkopolskim do czasu wyjaśnienia sprawy" - napisał w nocy ze środy na czwartek rzecznik MS Sebastian Kaleta.

 

Funkcjonariusze powinni zachowywać się godnie

 

Resort przypomniał, że funkcjonariusze SW "powinni zachowywać się w sposób zgodny z zasadami etyki zawodowej oraz słowami roty przysięgi zarówno w czasie służby, jak i poza nią".

 

Chodzi o sytuację widoczną na filmie z monitoringu pewnej chorwackiej kawiarni, który zamieszczono w internecie. Film nosi datę 9 lipca. Widać tam, jak ubrany w ciemny podkoszulek mężczyzna siedzi przy stoliku z kobietą i dzieckiem, zjada posiłek, następnie wrzuca do talerza coś, co przyniósł ze sobą, wstaje z talerzem od stolika, by u kelnera złożyć reklamację. Media doniosły, że widoczny na filmie mężczyzna to wysoko postawiony funkcjonariusz SW pełniący służbę w jednym z gorzowskich więzień.

 

 

 

 

- Wniosek ministra powoduje, że funkcjonariusz będzie zawieszony. My tę sprawę badamy już od jakiegoś czasu, bo chcemy ustalić, czy osoba na nagraniu to nasz funkcjonariusz. Jeśli to się potwierdzi, czeka go postępowanie dyscyplinarne, w którym możliwe są kary od upomnienia do wydalenia ze służby - powiedział kpt. Bartłomiej Turbiarz z Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie