Gwiazda Trumpa w Hollywood otoczona murem

Świat
Gwiazda Trumpa w Hollywood otoczona murem
CCTV

Po ogłoszeniu przez Partię Republikańską, że jej kandydatem na urząd prezydenta USA będzie Donald Trump, gwałtownie rośnie liczba protestów. Przeciwko Trumpowi, który wsławił się pomysłem wzniesienia wielkiego muru na granicy USA z Meksykiem, wystąpili m.in. artyści. W środę wokół gwiazdy Trumpa w słynnej Alei Gwiazd na bulwarze w Hollywood wzniesiono miniaturowy mur z napisem "Keep Out".

Mur wokół gwiazdy Trumpa w Alei Gwiazd wzniósł artysta z Los Angeles znany jako Plastic Jesus. Ogrodzenie zbudowane z betonu ma 15 cm wysokości. Zostało zwieńczone drutem kolczastym. W mur wetknięto amerykańskie flagi i umieszczono napis "Keep Out", także w języku hiszpańskim.


Mur nawiązuje zgłoszonej przez republikańskiego kandydata w ubiegłym roku propozycji wzniesienia "wielkiego muru" na granicy USA z Meksykiem, co miałoby pomóc zatrzymać nielegalnych imigrantów. 

 

Otoczona gwiazda Trumpa gwiazdą internetu


Gwiazda Trumpa otoczona murem wzbudziła ogromne zainteresowanie turystów, którzy masowo zaczęli robić sobie przy niej zdjęcia.

 

Zdjęcia zamieszczone przez artystę na Instagramie błyskawicznie polubiły dziesiątki tysięcy sympatyków. Podobnie zdjęcie odebrano w serwisie Twitter, które artysta opatrzył informacją, iż za mur zapłacił z własnej kieszeni i nie wzniósł go za pieniądze od Meksykanów. Nawiązał w ten sposób, do pomysłu Trumpa, który nie tylko chce zbudować mur na granicy z Meksykiem, ale także bezpośredni koszt jego wzniesienia przerzucić na państwo Meksyk.

 

Plastic Jesus popiera CLinton


Sam artysta wyraził poparcie dla kandydatury Hillary Clinton, która prawdopodobnie zostanie kandydatem Demokratów w prezydenckich wyborach.

 

Gwiazda Donalda Trumpa została umieszczona na bulwarze Hollywood w 2007 r. Miano go w ten sposób uhonorować za show "The Apprentice", którego Trump był gospodarzem.

  

BBC, polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie