Mama rekordzistka. Urodziła trzy pary bliźniąt w 26 miesięcy

Świat
Mama rekordzistka. Urodziła trzy pary bliźniąt w 26 miesięcy
Flickr.com/Donnie Ray Jones

Danesha Couch z Kansas City 17 czerwca urodziła bliźniaczki, Delanie i Darlę. Jej córeczki przyszły na świat dwa lata i dwa miesiące po tym, jak Danesha urodziła swoją pierwszą parę bliźniąt. Wszystkie trzy pary bliźniąt zostały poczęte bez wspomagania farmakologicznego, czy zabiegu in vitro. Zdaniem lekarzy, za wszystko odpowiadają geny kobiety.

Na początku byli chłopcy. Bliźniaki Danarius i Desmond, którzy przyszli na świat 13 kwietnia 2014 roku. Niestety, w wyniku komplikacji poporodowych, Desmond zmarł kilka minut po narodzinach.

 

Kolejne na świecie pojawiły się dziewczynki: Delilah i Davina. Bliźniaczki urodziły się 29 maja 2015 roku. I do 17 czerwca czekały na młodsze siostry, również bliźniaczki – Delanie i Darlę.

 

- Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam dać im życie. Bo wiele kobiet nie ma takiego szczęścia - powiedziała mama bliźniąt.

 

Jak dodała, jedyne co dziś stanowi dla niej problem, to zbyt mała różnica wieku między dziećmi. Bo to w praktyce oznacza 24-godzinną opiekę nad piątką maluchów.

 

Pewnie także w związku z tym stwierdziła, że przez najbliższych 10 lat nie będzie myśleć o powiększaniu rodziny.

 

 

 

Lekarze opisując przypadek Daneshy Couch mówią o tym, że szanse na urodzenie trzech par bliźniąt zdarzają się raz na 88 tysięcy przypadków.

 

The Telegraph

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie