Krakowska Masa Krytyczna nie zrezygnuje z przejazdu. Mimo ŚDM

Polska
Krakowska Masa Krytyczna nie zrezygnuje z przejazdu. Mimo ŚDM
Polsat News

Rowerzyści skupieni w Krakowskiej Masie Krytycznej nie zamierzają zrezygnować z powodu odbywających się Światowych Dni Młodzieży z przejazdu ulicami Krakowa w ostatni piątek miesiąca, czyli 29 lipca. Jedynym ustępstwem jest zmodyfikowanie trasy przejazdu Masy Krytycznej. Wystartuje ona i zakończy się na Placu Centralnym - zwykle rusza z Rynku Głównego.

O decyzji uczestnicy Masy Krytycznej poinformowali na swoim profilu na Facebooku. Podano na nim pełną trasę. Będzie ona biegła ulicami: Pomnik Solidarności - Plac Centralny (pełne okrążenie) - Al. Solidarności - Bulwarowa - Andersena - Stadionowa - Kocmyrzowska - Nad Dłubnią - Makuszyńskiego - Okulickiego - Kupały - Kruszwicka - Piasta Kołodzieja - Rondo Piastowskie - Mikołajczyka - Rondo Hipokratesa - Obrońców Krzyża - Ludźmierska - Rydza-Śmigłego - al. Róż - Plac Centralny (pełne okrążenie) - Pomnik Solidarności. 

 

Nie wszyscy rowerzyści zgadzają się ze społecznikami z Masy Krytycznej. "Po co jeszcze chcecie utrudniać życie mieszkańców? Nie wystarczy Woodstock (internauta określił tak ŚDM - red.) w Brzegach? Jeżdżę po mieście głównie rowerem, ale nie rozumiem celu tej akcji" - napisał jeden z rowerzystów w komentarzu.


polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie