Child Alert w aplikacji dla kierowców. Yanosik pomoże szukać zaginionych

Technologie
Child Alert w aplikacji dla kierowców. Yanosik pomoże szukać zaginionych
Polsat News

Poszukiwanie zaginionych dzieci w systemie Child Alert rozszerza swoją działalność o nowe technologie. Komenda Główna Policji nawiązała współpracę z producentem najpopularniejszej w Polsce aplikacji dla kierowców Yanosik. Teraz informacje o zaginięciu dziecka będą wyświetlane w tej aplikacji.

Komendant Główny Policji podpisał porozumienie o współpracy w ramach systemu Child Alert z firmą NEPTIS S.A., operatorem popularnej w Polsce nawigacji samochodowej Yanosik. Podpisanie porozumienia ma uporządkować procedury związane z publikacją komunikatów Child Alert na ekranach nawigacji samochodowych. 


- Celem Child Alert jest poinformowanie jak największej liczby osób o zaginięciu dziecka. Z aplikacji Yanosik miesięcznie korzysta ponad 1,5 mln kierowców, dzięki czemu znacznie poszerza się grono ludzi włączonych w poszukiwania. W komunikatorze dla kierowców wyświetlane będą bannery z wizerunkiem dziecka, miejscem zaginięcia, opisem ubioru oraz komunikatem pod jaki numer telefonu kierować przesłanki na temat zaginionych - komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik.pl - Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do odnalezienia zaginionych dzieci.


Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP podkreśla, że szczególnie istotne jest poszerzenie funkcjonalności systemu o możliwość szybkiego dotarcia z komunikatem do indywidualnych użytkowników, również tych będących "w drodze", nieśledzących na bieżąco telewizji bądź internetu.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie