Pippa Middleton zaręczyła się z finansistą Jamesem Matthewsem

Świat
Pippa Middleton zaręczyła się z finansistą Jamesem Matthewsem
PAP/EPA/Drew Angerer

Młodsza siostra księżnej Cambridge Philippa "Pippa" Middleton oraz finansista James Matthews ogłosili we wtorek swoje zaręczyny - podała agencja Associated Press. Ślub ma odbyć się w 2017 roku.

Para potwierdziła plotki, które krążyły po ukazaniu się w prasie zdjęcia 32-letniej Middleton, która na lewej ręce miała pierścionek z diamentem. W Wielkiej Brytanii, odwrotnie niż w Polsce, pierścionek zaręczynowy zwyczajowo nosi się właśnie na lewej ręce.

 

Jak podaje AP, 40-letni Matthews oświadczył się podczas wycieczki, na którą para udała się do Krainy Jezior - znanego miejsca wypoczynkowego w północno-zachodniej Anglii.

 

Starsza siostra przyszłej panny młodej księżna Kate oraz jej małżonek książę William oświadczyli, że są tą wiadomością "absolutnie zachwyceni" - podał pałac Kensington, w którym mieszka brytyjska para książęca.

 

Według AP zdaniem ojca sióstr Michaela Middletona zaręczeni "są wspaniałą parą", a on sam życzy im "wspólnego szczęścia".

 

Jak zauważa agencja, Philippa Charlotte "Pippa" Middleton zaczęła być powszechnie rozpoznawalna w 2011 roku, gdy pełniła rolę świadkowej na ślubie siostry; ceremonię nazywaną "ślubem stulecia" transmitowano wówczas do 180 państw.

 

PAP

am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie