Nowym Hanem Solo będzie Alden Ehrenreich. Pokonał 3 tys. rywali

Kultura
Nowym Hanem Solo będzie Alden Ehrenreich. Pokonał 3 tys. rywali
mat. prasowe

Wytwórnia Disneya potwierdziła, że w rolę Hana Solo z sagi "Gwiezdnych Wojen" wcieli się Alden Ehrenreich. Amerykański aktor, znany jest głównie dzięki filmowi "Tetro" Francisa Forda Coppoli, gdzie zagrał główną rolę oraz z drugoplanowej roli w najnowszej komedii braci Coen "Ave Cezar!".

Podczas tegorocznego "Star Wars Celebration", Chris Miller, który wyreżyseruje wspólnie z Philem Lordem najnowszą część "Gwiezdnych Wojen", opowiadał, że casting do roli Solo był najtrudniejszym w ich karierze, przesłuchano aż 3000 osób. Lord dodał, że była to jednak strata czasu, gdyż Ehrenreich był jednym z pierwszych śmiałków i w dodatku zaprezentował się świetnie.


Urodzony w Los Angeles aktor wziął udział w próbnych zdjęciach z Chewbaccą oraz na pokładzie Sokoła Millenium. Aktor przyznał, że kiedy ogłoszono wyniki castingu i wszyscy mu gratulowali, nie mógł powiedzieć ani słowa.

 

Jak Han Solo został łotrem


Film skupi się na przedstawieniu początków tytułowego bohatera. Widzowie zobaczą jak młody Han Solo staje się przemytnikiem, złodziejem, a także łotrem, którego Luke Skywalker i Obi-Wan Kenobi po raz pierwszy spotkali w kantynie Mos Eisley. Potwierdzono również, że w filmie pojawi się Chewbacca.


Za scenariusz tzw. spin-offu, czyli wątku pobocznego, o przygodach Hana Solo odpowiedzialni są Lawrence Kasdan i Jon Kasdan. Pierwszy klaps na planie padnie w styczniu 2017 roku. Obraz w kinach pojawi się w połowie 2018 roku.


ew.com

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie